Herşey 1985’de başladı.

Ben, Nazım Güven ve Bülent Kısa için.

Bu arada herşey diyorum çünkü bu sitenin adı “Tragna.”

Ben o zamanlar esoterik- mistik-okült, adı ne olursa olsun, Bilgi’nin görünmeyenini arayanlardandım ve Yol’um Nazım ve Bülent ile; yani kendim gibi iki yay burcu insanıyla kesişmişti. Hepimiz benzerdik ama farklıydık da…

Nazım’ın 1987’deki vefatından sonra yapmaya başladığımız enerji çalışmalarında Bülent operatördü ve ben, Saki; yani vesile olan idim. Kaydedilmiş çalışmalarımız sırasında müthiş bilgiler ve bilgilerimizin de bireysel deneyimlere dönüşmesiyle inanılmaz bir Yol elde etmiş olduk. Bu Yol’un kitabı, kendi alfabesiyle birlite Kbilantor Zkiruklam‘dır.

Bu çalışmalar çok yoğun olarak 17 sene sürdü.

Aradan geçen zaman içinde Yol’da ilerlerken ve Saki’nin uyarısıyla enerjinin uygulamaları konusunda sevgili Bülent Kısa ile ayrılığa düştük. O, daha ziyade günün taleplerine göre Tragna’yı kullanmak isterken, ben kendi derinlğimde ilerlemek istiyordum. Nitekim Tragna ile kesiştikten sonra derinleşen ortak yolumuz, Tragna hakkındaki görüşlerimiz sebebiyle ayrılmış oldu. Bu ayrılık lakin, sadece Tragna açısından idi; dostluğumuz baki kaldı. Bu olaydan sonra sevgili Bülent her ne kadar operatör olarak farklı kişilerle çalışmalar denese de, Tragna o başkalarıyla Bilgi’yi paylaşmadı. Zaten Bülent’in kendisi de kısa süre sonra bu dünyadan göçtü.

Bana gelince; yaşamımın gidişatında Tragna bir parça geride kalmıştı ama asla suskun değildi: Çünkü Tragna insanın hayatına bir kez girince, her Bilgi gibi, asla susmuyordu. Sonuçta Yol’um eşim Deniz ile kesişince, Tragna doğru zemini bulmuşcasına “zaman doğru zamandır” demeye başladı…

Aslına bakarsanız, gerçekten öyleydi çünkü internetten tutun da, Tragna’yı bildiğini varsayan pek çok insanın yaptığı ve elbette facia ile sonuçlanan çalışmalara kadar farklı perspektiflerden bakıldığında Tragna’nın ne olduğunu göstermenin tam zamanı idi.

Tragna çok güçlü bir enerji; ya da daha anlaşılır şekliyle, çok güçlü bir Bilgi’dir. Bu enerji-bilgi ile çalışırsanız, Tranga sizin gücünüze güç katar. Çalışmalar sırasında Tragna bilgiyi gereksiz kullanmamanız ya da tabiri caizse, israf etmemeniz için, size uyarılar yollar. Çünkü Tragna’nın amacı günlük dünyevi korku, kaygı ve isteklere cevap vermek veya insanların korku, kaygı ve istekleri üzerinden maddi kazanç elde etmek değildir. Ve çünkü varoluş çok daha üst boyutlu bir enerjisel alandır ve sonsuzluk gibidir; yani maddeyle sınırlanamaz. Bir başka açıdan her madde kendi yaratabildiği veya nüfus edebildiği alan kadar güçlüdür. Bu sebeple alanını genişletebilen her enerji, dünyasal anlamda insan, gücünü de eşit oranda genişletmiş olur.

Tragna, bir kez daha söylemek gerekirse güçlü bir enerjidir ve gücünü kendisine benzer bilinçlerle karşılıklı olarak yükseltmek ister.

Neden şimdinin cevabı, neden olmasın kadar basit olabilir. Ya da dünyanın ihtiyaç duymasına pararlel şekilde gizlide kalmış olanın kendini alenileştirmesi olarak ifade edilebilir. Belki de yarım-yamalak bilenlerin gazabından kurtulmak içindir “neden şimdi” sorusunun cevabı…

Sonuçta Tragna size merhaba diyor, siz de ona merhaba demek ister misiniz? İnanın anlatılacaklar ve paylaşılacaklar çok, Yol ise uzundur. Sonuçta bir yerden başlamak lazım, öyle değil mi?

error: